Sākums

Rīgas Festivāls

Par festivālu

“Rīgas festivāls” jau kopš 2011. gada ir stabila Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīves sastāvdaļa, ik pavasari pulcējot spilgtākos pašmāju un ārvalstu mūziķus un piedāvājot stilistiski daudzveidīgas un mākslinieciski augstvērtīgas koncertprogrammas. Šogad festivāls norisināsies no 7. līdz 20. jūnijam, klausītājus aicinot piedzīvot sešus īpašus muzikālus notikumus ne vien vairākās Rīgas kultūrvietās, bet arī Dzintaru koncertzālē Jūrmalā (visu koncertu sākuma laiks: 20:00).
“Rīgas festivālu 2024” 7. jūnija vakarā Lielajā ģildē ieskandinās Kaspara Putniņa mākslinieciskajā pārziņā esošais Latvijas Radio koris – pasaules mēroga kormūzikas zvaigznes, kuru sniegums novērtēts arīdzan ar prestižo Grammy balvu. Kolektīva jaunāko koncertprogrammu “Bezgalības krelles” veido astoņu dažādu paaudžu latviešu komponistu jaundarbi ar Noras Ikstenas radītajiem spilgti tēlainajiem tekstiem, kas apdzied astoņas Saules sistēmas planētas. 
Festivāla nākošais koncerts aicina 8. jūnijā doties uz Spīķeru koncertzāli, lai baudītu “Džeza vakaru ar Matīsu Žilinski”. Jaunajam pianistam un komponistam saspēlējoties ar saviem pieredzējušajiem kolēģiem – kontrabasistu Andri Grunti un bundzinieku Arti Orubu – varēsim gremdēties atmiņās par bērnības laika smaržām un garšām, izjūtām un piedzīvojumiem. 
Kolorītais duets – vijolniece Darja Smirnova un pianiste Roksana Tarvide – šajā pat Rīgas koncertvietā 13. jūnijā savukārt aicina ļauties Francijas šarmam un izsapņot vasaru tik vilinošajā zemē – ikoniskajā Parīzē un laiskajā rivjērā, Burgundijas laukos un Lamanša tālēs, kopīgi pārlapojot izsmalcinātos Debisī, Franka un Bulanžē skaņdarbus. 
Versmaini dramatiskas un emocionāli atkailinātas, gaišas romantikas un spārnojošu cerību caurstrāvotas simfoniskas partitūras izskanēs 15. jūnija vakarā, kad uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies aizrautīgi daudzpusīgais kamerorķestris Sinfonietta Rīga un kritiķu un publikas kvēli mīlētais pianists Georgijs Osokins, kā arī izslavētā Polijas Radio kamerorķestra Amadeus diriģente Anna Dučmala-Mroza. Viņu lasījumā piedzīvosim Vīnes klasiķa Bēthovena Ceturto klavierkoncertu un Ceturto simfoniju, kā arī mūslaiku autoritātes Vaska Musica appasionata
19. jūnija vakars savukārt atvēlēts Spīķeru koncertzālē iedibinātajam “Radio SWH džeza kluba” koncertciklam, kura īpašās viešņas šoreiz būs Havanā uzaugusī fenomenālā kubiešu dziedātāja Daimē Arosena un Francijā rezidējošā dāņu džeza vijolniece – kaislīga muzikālo robežu izaicinātāja Lina Krusa. Abas pārsteidzošās mākslinieces dzirdēsim arī festivālu noslēdzošajā 20. jūnija koncertprogrammā, daudzpusīgajām mūziķēm Dzintaru koncertzālē sabalsojoties ar pašā spēku pilnbriedā esošo izcilo Latvijas Radio bigbendu